TURNĪRA NOLIKUMS

1. Turnīra norises vieta

Viesnīca “NB HOTEL” - Rīga, Slokas iela 49.

2. Turnīra kalendārs un formāts

22.04. 11:00 – 18:00 - kvalifikācijas grupu spēles, līdz 2 uzvarētiem freimiem (best of 3)
    18:00 – 21:00 - izslēgšanas spēles līdz ½ finālam (play-off), līdz 3 uzvarētiem freimiem (best of 5)
    23.04. (svētdiena) 12:00 – pusfināli, 15:00 fināls  - līdz 4 uzvarētiem freimiem (best of 7)

3. Dalībnieki

Turnīrā var piedalīties spēlētaji, kuri uz turnīra sākuma dienu (2017.gada 22.aprīlis) ir sasnieguši 40.gadu vecumu.

4. Turnīra formāts

4.1. Kvalifikācija:
    Kvalifikācijas spēles notiek grupās. Katrā grupā tiek ielozēti ne  vairāk ka 4* (četri) spēlētāji. Izloze tiek veikta saskaņā ar aktuālo LRBF Latvijas snūkera reitingu (ar pirmo numuru katrā grupā tiek ielozēti spēlētāji, kas reitinga atrodas augstākajās pozīcijās). Turnīra izslēgšanas spēlēm (play–off) kvalificējas 2 (divi) vai 3* (trīs) labākie spēlētāji katrā grupā. Spēles kvalifikācijas grupās notiek līdz 2 uzvarētiem freimiem (best of 3).
    Ja spēlētājs pēc izlozes publikācijas LRBF mājas lapā neierodas uz kvalifikācijas spēlēm, visiem pretiniekiem tiek ieskaitīta uzvara ar rezultātu 2:0 bez punktiem freimos. Ja spēlētājs kvalifikācijas gaitā nenospēlēs visas spēles noteiktajā laikā, viņa rezultāti jau nospēlētajās spēlēs tiks anulēti un visiem pretiniekiem tiek ieskaitīta uzvara ar rezultātu 2:0 bez punktiem freimos.

4.2. Izslēgšanas spēles:
    Izslēgšanas spēles (play–off) notiek pēc olimpiskās sistēmas. Izslēgšanas spēļu izloze tiks veikta atbilstoši kvalifikācijas grupu rezultātiem – 1.vietas ieguvēji katrā grupā spēlēs ar 2.vietas ieguvējiem citā grupā. Visas izslēgšanas spēles līdz finālam notiek līdz 3 uzvarētiem freimiem (best of 5), bet finālā - līdz 4 uzvarētiem freimiem (best of 7).
    Spēlētājam, kas nokavējis play-off spēles sākumu līdz 5 minūtēm, tiek ieskaitīts zaudējums pirmajā freimā, ja 15 minūtes un vairāk, tiek ieskaitīts zaudējums spēlē ar rezultātu 0:3 bez punktiem freimos.
    Izslēgšanas spēļu gaitā pēc katriem 4 (četriem) nospēlētiem freimiem tiek piešķirts pārtraukums 5 (piecas) minūtes.

*Atkarībā no dalībnieku skaita pēc reģistrācijas pabeigšanas LRBF var izdarīt grozījumus turnīra formātā.

5. Noteikumi

Turnīra spēles notiek saskaņā ar WPBSA (Pasaules profesionālās biljarda un snooker asociācijas) apstiprinātajiem Snooker spēles noteikumiem.

6. Apģērbs (dress-code)

Turnīra dalībniekiem jābūt ģērbtiem tumšās kurpēs (sporta apavi nav pieļaujami), tumšās biksēs (džinsi un sporta bikses nav pieļaujami), vienkrāsainā kreklā ar garām piedurknēm (sporta un t-krekli nav pieļaujami) un vestē. Spēlētāji, kas nav ievērojuši ģērbšanas noteikumus (dress-code) netiek pielaisti.

7. Dalības maksa un balvu fonds

Dalības maksa sastāda 15 EUR (piecpadsmit eiro). Dalības maksa tiek samaksāta galvenajam tiesnesim pirms turnīra sākuma.
    Balvu fonds tiek veidots no dalībnieku iemaksātām dalības maksām un LRBF atbalsta summas 100 EUR apmērā, atskaitot ar turnīra rīkošanu saistītus izdevumus. Ar naudas balvām tiek apbalvotas pirmās četras vietas.

Reģistrācija turnīram elektroniski LRBF mājas lapā – www.lrbf.lv (2017.g. 21.aprīlim, plkst.20:00)
    Sacensību galvenais tiesnesis Gatis Taube (tālr.: +371 29459687).