1. Turnīra norises vieta un laiks

Rīga, Braslas iela 22 (Snooker Academy), 2020.gada 19.janvārī (svētdiena).

2. Turnīra kalendārs un formāts

18.01. (svētdiena)

9:00 – 15:00* - kvalifikācijas grupu spēles, līdz 2 uzvarētiem freimiem (best of 3)

15:00 – 18:00*- izslēgšanas spēles (play-off), līdz 2 uzvarētiem freimiem (best of 3)

18:30*– fināls  - līdz 3 uzvarētiem freimiem (best of 5)

3. Dalībnieki

Turnīrā var piedalīties jaunieši, kuri uz turnīra sākuma dienu (2020.gada 19.janvāri) nav sasnieguši 21.gadu vecumu.

4. Turnīra formāts

4.1. Kvalifikācija:

Kvalifikācijas spēles notiek grupās. Katrā grupā tiek ielozēti maksimāli 4 (četri)spēlētāji. Izloze tiek veikta saskaņā ar aktuālo LRBF Latvijas snūkera reitingu (ar pirmo numuru katrā grupā tiek ielozēti spēlētāji, kas reitinga atrodas augstākajās pozīcijās). Turnīra izslēgšanas spēlēm (play–off) kvalificējas 2 (divi) labākie spēlētāji katrā grupā.

Spēles kvalifikācijas grupās notiek līdz 2 uzvarētiem freimiem (best of 3).

Ja spēlētājs pēc izlozes publikācijas LRBF mājas lapā neierodas uz kvalifikācijas spēlēm, visiem pretiniekiem tiek ieskaitīta uzvara ar rezultātu 2:0 bez punktiem freimos. Ja spēlētājs kvalifikācijas gaitā nenospēlēs visas spēles noteiktajā laikā, viņa rezultāti jau nospēlētajās spēlēs tiks anulēti un visiem pretiniekiem tiek ieskaitīta uzvara ar rezultātu 2:0.

4.2. Izslēgšanas spēles:

Izslēgšanas spēles (play–off) notiek pēc olimpiskās sistēmas. Izslēgšanas spēļu izloze tiks veikta atbilstoši kvalifikācijas grupu rezultātiem– 1.vietas ieguvēji katrā grupā spēlēs ar 2.vietas ieguvējiem citā grupā. Visas izslēgšanas spēles līdz finālam notiek līdz 2 uzvarētiem freimiem (best of 3), bet finālā – līdz 3 uzvarētiem freimiem (best of 5) . Spēles par 3.vietu nenotiek.

Spēlētājam, kas nokavējis play-off spēles sākumu līdz 5 minūtēm, tiek ieskaitīts zaudējums pirmajā freimā, ja 15 minūtes un vairāk, tiek ieskaitīts zaudējums spēlē ar rezultātu 0:3.

Izslēgšanas spēļu gaitā pēc katriem 2 (trīs) nospēlētiem freimiem tiek piešķirts pārtraukums 5 (piecas) minūtes.

(* - atkarībā no dalībnieku skaita pēc reģistrācijas pabeigšanas LRBF var grozīt turnīra formātu).

5. Noteikumi

Čempionāta spēles notiek saskaņā ar WPBSA (Pasaules profesionālās biljarda un snooker asociācijas) apstiprinātajiem Snooker spēles noteikumiem.

6. Apģērbs (dress-code)

Turnīra dalībniekiem jābūt ģērbtiem tumšās kurpēs (sporta apavi nav pieļaujami), tumšās biksēs (džinsi un sporta bikses nav pieļaujami), vienkrāsainā kreklā ar garām piedurknēm (sporta un t-krekli nav pieļaujami) un vestē. Spēlētāji, kas nav ievērojuši ģērbšanas noteikumus (dress-code) netiek pielaisti.

7. Dalības maksa

Dalības maksa sastāda 15 EUR. Dalības maksa tiek samaksāta galvenajam tiesnesim pirms turnīra sākuma.

Reģistrācija turnīram elektroniski LRBF mājas lapā – www.lrbf.lv (līdz 18.01.2020. plkst.18:00)

Sacensību galvenais tiesnesis Sergejs Sergejevs (tālr.: +371 29264054).