TURNĪRA NOLIKUMS

1. Sacensību norises vieta

Rīga, Braslas iela 22 (Snooker Academy), 2020.gada 19.janvārī (svētdiena).

2. Turnīra kalendārs un formāts

10.jūlijs (piektdiena)       9:00 – 15:00 - kvalifikācijas grupu spēles,līdz 2 uzvarētiem freimiem (best of 3)

15:00 – 18:00 izslēgšanas spēles (play-off), līdz 3 uzvarētiem freimiem (best of 5)

18:00* – fināls  - līdz 4 uzvarētiem freimiem (best of 7)

3. Sacensību dalībnieki un formāts

Sacensības var piedalīties tikai Latvijas rezidenti, kas uz sacensību sākuma dienu nav sasnieguši 18 gadu vecumu. Saistībā ar LR  valdības un atbildīgo ministriju noteiktajiem Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumiem LRBF ir tiesīga noteikt ierobežojumus vai aizliegumus sportistiem piedalīties čempionātā.

3.1. Kvalifikācija:

Kvalifikācijas spēles notiek grupās. Katrā grupā tiek ielozēti ne vairāk ka 4*(četri) spēlētāji. Izloze tiek veikta saskaņā ar aktuālo LRBF Latvijas snūkera reitingu (ar pirmo numuru katrā grupā tiek ielozēti spēlētāji, kas reitinga atrodas augstākajās pozīcijās). Turnīra izslēgšanas spēlēm (play–off) kvalificējas 2*(divi) labākie spēlētāji katrā grupā.

Spēles kvalifikācijas grupās notiek līdz 2 uzvarētiem freimiem (best of 3).

3.2. Izslēgšanas spēles:

Izslēgšanas spēles (play–off) notiek pēc olimpiskās sistēmas. Izslēgšanas spēļu izloze tiks veikta atbilstoši kvalifikācijas grupu rezultātiem. Visas izslēgšanas spēles līdz finālam notiek līdz 3 uzvarētiem freimiem (best of 5), bet finālā - līdz 4 uzvarētiem freimiem (best of 7).

Spēlētājam, kas nokavējis play-off spēles sākumu līdz 5 minūtēm, tiek ieskaitīts zaudējums pirmajā freimā, ja 15 minūtes un vairāk, tiek ieskaitīts zaudējums spēlē.

Izslēgšanas spēļu gaitā pēc katriem 3 (trīs) nospēlētiem freimiem tiek piešķirts pārtraukums 5 (piecas) minūtes.

(* - Atkarībā no dalībnieku skaita pēc reģistrācijas pabeigšanas LRBF var izdarīt grozījumus turnīra formātā!)

4. Noteikumi

Čempionāta spēles notiek saskaņā ar WPBSA (Pasaules Profesionālās Biljarda un Snūkera Asociācijas) apstiprinātajiem snūkera spēles noteikumiem ar izņēmumiem, kas attiecās uz „6-red” spēli:

1. Nevar būt vairāk neka 5 (pieci) “fols un miss” pēc kārtas;
    2. Pēc 4 (četriem) “fols un miss” pēc kārtas tiesnesis izdarīs brīdinājumu spēlētājam, ja “fols un miss” tiks noteikts atkal, pretiniekam būs pieejami šādi varianti:
    3. a) spēlēt pašam no pozīcijas, kur apstājās bumbas;
    4. b)lūgt pretinieku spēlēt no pozīcijas, kur apstājās bumbas;
    5. c) novietot balto bumbu jebkur uz galda (spēlēt no rokas), bet šo variantu nevar izvēlēties, kad spēlē (freimā) vienam no spēlētājiem jau ir nepieciešams snūkers.
    6. Spēlētājs nekad nedrīkst likt snūkeru aiz nominētās krāsainas bumbas (kad krāsainā bumba tiek spēlēta pēc iesistās sarkanās un kad krāsainā bumba tiek spēlēta kā “brīva bumba” sarkanās bumbas vietā).

5. Ģērbšanas noteikumi (dress-code)

Dalībniekiem jābūt ģērbtiem tumšās kurpēs (sporta apavi nav pieļaujami), tumšās biksēs ar siksnu (džinsi un sporta bikses nav pieļaujami), vienkrāsainā kreklā vai polo kreklā ar garām vai īsām piedurknēm. Kreklam jābūt ievietotam biksēs. Spēlētāji, kas nav ievērojuši ģērbšanas noteikumus netiek pielaisti.

Reģistrācija turnīram elektroniski LRBF mājas lapā – www.lrbf.lv(līdz 2020.g. 09.jūlijam, plkst.20:00)