• LATVIJAS ČEMPIONĀTS SNŪKERĀ JUNIORIEM 2022 (U-18)

TURNĪRA NOLIKUMS

1. Sacensību norises vieta

Rīga, Braslas iela 22 (Snooker Academy) / vai Viesnīca “A1 HOTEL” - Rīga, Ģertrūdes iela 48A (tiks paziņots 19.03.).

1. Sacensību norises kalendārs

20.03. (svētdiena)          9:00 – 15:00 - kvalifikācijas grupu spēles,līdz 2 uzvarētiem freimiem (best of 3)

15:00 – 18:00 - izslēgšanas spēles (play-off),līdz 3 uzvarētiem freimiem (best of 5)

18:30 – fināls  - līdz 4 uzvarētiem freimiem (best of 7)

1. Dalībniekiun COVID19 nosacījumi

3.1. Sacensībās drīkst piedalīties spēlētāji, kuri uz sacensību sākuma dienu nav sasnieguši 18.gadu vecumu.

3.2. Sacensības tiek organizēts un norisināsies “zaļajā drošības režīmā”:

• dalībniekiem (sportistiem), tiesnešiem, personālam un skatītājiem ir jāuzrada derīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts;
    • sacensību norises vietā apmeklētājiem jāievēro divu metru distance, kā arī jālieto mutes un deguna aizsegi (izņemot sportistus sporta sacensību norises un maču laikā);
    • sportisti fiziski nekontaktējas ar citiem sportistiem, pirms un pēc spēles rokas paspiešana nav obligāta;
    • visiemsportistiem, kas piedalās sacensībās, kā arī skatītājiem ir pienākums ievērot citus LR valdības noteiktus piesardzības nosacījumus.
    1. Turnīra formāts

4.1. Kvalifikācija:

Kvalifikācijas spēles notiek grupās. Katrā grupā tiek ielozēti 4(četri) spēlētāji. Izloze tiek veikta saskaņā ar aktuālo LRBF Latvijas snūkera reitingu. Turnīra izslēgšanas spēlēm (play–off) kvalificējas 2(divi) labākie spēlētāji katrā grupā. Spēles kvalifikācijas grupās notiek līdz 2 uzvarētiem freimiem (best of 3).

Ja spēlētājs pēc izlozes publikācijas LRBF mājas lapā neierodas uz kvalifikācijas spēlēm, visiem pretiniekiem tiek ieskaitīta uzvara ar rezultātu 2:0 bez punktiem freimos. Ja spēlētājs kvalifikācijas gaitā nenospēlēs visas spēles noteiktajā laikā, viņa rezultāti jau nospēlētajās spēlēs tiks anulēti un visiem pretiniekiem tiek ieskaitīta uzvara ar rezultātu 2:0 bez punktiem freimos.

4.2. Izslēgšanas spēles:

Izslēgšanas spēles (play–off) notiek pēc olimpiskās sistēmas. Izslēgšanas spēļu izloze tiks veikta atbilstoši kvalifikācijas grupu rezultātiem. Visas izslēgšanas spēles līdz finālam notiek līdz 3 uzvarētiem freimiem (best of 5), bet finālā - līdz 4 uzvarētiem freimiem (best of 7).

Spēlētājam, kas nokavējis izziņoto play-off spēles sākuma laiku līdz 5 minūtēm tiek ieskaitīts zaudējums pirmajā freimā, ja 15 minūtes un vairāk, tiek ieskaitīts zaudējums spēlē ar rezultātu 0:3 bez punktiem freimos.

Izslēgšanas spēļu gaitā pēc katriem 3 (trīs) nospēlētiem freimiem tiek piešķirts pārtraukums 5 (piecas) minūtes.

1. Noteikumi

Turnīra spēles notiek saskaņā ar WPBSA (Pasaules profesionālās biljarda un snūkera asociācijas) apstiprinātajiem snūkera spēles noteikumiem.

1. Apģērbs (dress-code)

Dalībniekiem jābūt ģērbtiem tumšās kurpēs (sporta apavi nav pieļaujami), tumšās biksēs ar siksnu (džinsi un sporta bikses nav pieļaujami), vienkrāsainā kreklā ar garām piedurknēm un vestē. Spēlētāji, kas nav ievērojuši ģērbšanas noteikumus netiek pielaisti.

1. Dalības maksa

Dalības maksa ir 20 EUR (divdesmit eiro). Dalības maksa tiek samaksāta galvenajam tiesnesim pirms turnīra sākuma.

Sacensību galvenais tiesnesis un atbildīgais par Covid19 drošības pasākumiem Sergejs Sergejevs (tālr.: +371 29264054).